20 mesmerising images of Estonian wildlife

The annual “Nature Photography of the Year” competition, where the best Estonian nature photographers are recognised, took place for the 16th time. Everyone who is interested in photography and has managed to capture the essence of wild nature, could participate. Estonian World brings you our favourite images and the winning picture.

Metsis läks puu alt läbi. Pildistatud Tartumaal.

Evalotta Zacek “Under the Tree” 

Vaade minu aknast. Vahel polegi palju vaja, kui ainult vaadata aknast välja õigel ajal.

Liselle Palts “Joy of Winter”

26. Metsas Tundus huvitav ja salapärane ... Nagu kummituste metsas.

Leana Jete Korb “In the Forest”

Rebasekutsikate jaoks on iga uus lõhn huvitav. Kui lille lõhn meeldib, nuusutatakse ühte ja sama lille mitu korda – see annab fotograafile võimaluse ka antud hetk pildile tabada. Minul oli võimalik jälgida kevade ja suve jooksul kodu lähedal olevat rebaste pesakonda ning neid lähemalt tundma õppida.

Karl Jakob Toplaan “Discovering the World”

Mõnikord juhtub, et tahad öelda, hetk peatu palun. Seekord nii juhtuski. Neli liidrikupaari koos munemas ühes rivis. Õnn oli juures viibida. Kaelani vees...

Aimar Säärits “Lineup”

Oli tavaline reede pärastlõuna, istusin kodus, kui üks hetk märkasin akna taga askeldavat oravat. Jälgisin teda päris pikalt ja üritasin toast isegi pilte teha, mis aga ei õnnestunud. Otsustasin, et muud moodi temast pilti ei saa, kui peab õue minema. Jälitasin teda natuke aega, ja ürtasin teda kaadrisse saada. Peale natukest aega, muutus sõber ise julgemaks ja krabistas lähemale, arvatavasti uudishimust, kuni üks hetk oli päris lähedal. Käis katiku "klõps" ja ta kiirustas minema.

Fredi Arro “Curiousity”

Pilt on tehtud Aksil, kolme päevasel matkal Aksi-Keri-Prangli. Algul mööda randa kõndides nägin lihtsalt väikest ümarat kivi suurel kivil ja mõtlesin kiire klõpsu teha. Lähemalt vaadates selgus aga, et seal tegutseb lausa kolm ämblikku ja kaks lehetäid. Tegin lähemalt veel paar pilti ja jalutasin edasi.

Tobias Tikenberg “Social Network”

Kungjärve raba 2015. aasta kevadel.

Tuule Müürsepp “Tassel Shore”

Pilt on tehtud 2015 aasta detsembris öisel Läänemaal. Tegelikult otsisin virmalisi, mida sellel ööl ei leidnudki. Sattusin jäädvustama hetke, kus tähistaeva teravus ja maapinnalt tõusev õrn uduvine tekitavad keskele kokku pehme ja sametise efekti.

Jüri-Andreas Järviste “The Nature Turns an Abandoned Place into a Fairy-Tale Dream”

Sügiseti kajavad Saaremaa luhad hirvemöiretest. Massiivsed isahirved eputavad ikka ja alati oma suurte ja võimsate sarvedega vastaste ees. Inimloodu jääb aga minu silmis tohutute hirvepullide taustal alati varju. Looduslikku ilu ja võlu me enda tehtuga ei ületa.

Karl Jakob Toplaan “Who has more powerful horns?”

Metsnugis taluhoovis oleva suure pärna õõnsuses. Puu ümber vedelevate kärjetükkide järgi võis arvata, et ta käis seal meejahil.

Ott Maasikas “Honey Thief”

Hiireviu on metsa lind. Ega selle pildiga mingit pikka lugu polegi. Õeldakse et parimad pildid tulevad just siis kui seda kõige vähem oodata oskad, nii läks ka selle pildiga. Pildi sain purki 11. aprillil. Eelmisel päeval oli sõbraga plaan paigas et läheme hommikul esimese bussiga linnast välja loodusesse. Astusime bussist maha ja kohe kuulsime paksust udust sookurgesi laulmas, aga ei hakanud neid püüdma ja otsustasime metsa kasuks. Umbes 200 meetrit astutud ja sealt ta tuli. Hiireviu kargas kraavist välja ja lendas otse meie ees lagendiku poole et siis kiirelt uttu tõmmata. Kogu etendus kestis vaid loetud sekundid, aga tänu kiirele reageerimisele sain ikka selle ühe pildi teravalt kätte.

Karlo Seppmann “Buzzard”

On pargioravad ja metsaoravad. Selle pildi kangelane on metsaorav, sajaviiekümne aastase kuusiku asukas. Pildile on "külmutatud" väleda looma läbi tiheda lumesaju kulgev õhulend.

Margus Muts “Flight”

Kuna ma päris täpselt aru ei saanud mida nad üksteisele öelda tahtsid siis võin ainult oletada. Aga minule kui kõrvaltvaatajale tundus see tõsise vaidlusena, kes keda rohkem armastab. Juba kaugelt hakati üksteise peale täiest kõrist karjuma, siis mindi niimoodi järjest lähemale ja lähemal, kuni oldi täiesti koos. Kui linnud lõpuks kokku said, tegid mõlemad näod, et kes siin karjub. Hetke pärast ujuti jälle üksteisest kaugemale ja kõik hakkas otsast peale, niimoodi kestis see kogu hommiku.

Kalmer Lehepuu “I love you more”

Tihaseid lennult pildile püüdes, saab eriti hea ettekujutuse nende hämmastavast kiirusest.

Vaido Laane “The Flight of the Bird of the Year”

Kuldne päike ja valged kasetüved. Kevad tuleb oma värvidega ja must-valge aeg saab otsa, isegi must-valged kased rõõmustavad.

Janek Laanemäe “Bar Code”

Kejla Joa waterfall.

Eduard Gorobets “Keila Falls” 

Harilaiu poolsaare tipus toimub lääne-ja loodetuultega pärituult liikuvate ja Väinamerest, Soela väina kaudu, tagasi vajuvate veemasside kohtumine, mille tulemus on antud pildilt näha. Pildistatud võimalikult laia nurgaga(40mm)ja kummipükstega veest,et mitte pildistada lainet suureks, vaid tajuda tormi ja stiihiat tuntavamalt.

Valmar Valdmann “Kontralaine”

Autolt löögi saanud sokk. Peale mõneajalist toibumist tõusis sokk püsti ja põgenes teda ümbritsenud inimeste eest.

Elmo Riig “Goat”

Inimeste ja lindude teed kohtuvad kõige sagedamini linnas. Siin huvitus noor merikajakas minu perele söögiks mõeldud lihast ja jäi nokka vesistades seda läbi akna silmitsema, tehes mõningaid katseid ka läbi akna tungida. Ta oli nii haaratud maitsvast vaatepildist, et ei märganud isegi mind pildistamas. Foto on tehtud 08.07.2015

Birgit Vaarandi “Is It All For Me?”

Metssiga on meil peamiselt ikka öise eluviisiga loom, kuid sel ajal on tema jäädvustamine loomulikus, kuid olematus valguses võrdlemisi keeruline. Suvel kui appi tõttas kerge udu ja kontrakuma, õnnestus üks selline punkarit meenutav metsseahakatis kaadrisse püüda. Nagu näha võib suvine karvkate neil loomadel olla vahel üsna raju ning ööhämaruses kerkib selline turris hari veel omamoodi süngelt esile.

WINNER: Erik Mandre “Punk Hour of the Night”

Rabasaare puulatvu ühele kaadrile kahel korral (ehk topeltsäri), õigetpidi ja tagurpidi, pildistades tekkis sakiline muster, mis meenutas südamepilti - kardiogrammi. Metsa süda töötab talle omases rütmis.

Ingmar Muusikus “The Cardiogram of the Forest”

I

For the rest of the photos, please visit the “Nature Photography of the Year” website. Pictures courtesy of the “Looduse Aasta Foto 2016”.

6 thoughts on “20 mesmerising images of Estonian wildlife”

    1. I have been told that I am mistaken. I believe I mistook name, as I know one of the foxes, a blond one, was unique to Estonia. I heard this from a hunter and game warden who was born 1906 in Estonia.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Estonian World is in a dire need of your support.
Read our appeal here and become a supporter on Patreon 
close-image
Scroll to Top